O druhé výhře nad Nizozemím rozhodl Holý v poslední minutě

Janovský-futsal-repre
VIDEO | Čeští futsalisté odehráli v Karviné odvetu přípravného zápasu s Nizozemskem. Sedm stovek diváků v úterý vidělo dramatickou bitvu s infarktovým koncem. Češi dali gól na 3:2 jedenáct sekund před koncem.
Češi od začátku dobývali holandskou svatyni, hlavně díky power play s brankářem Vahalou, ale nedařilo se skórovat. Naopak Bouzmabou mířil z brejku přesně. Čechům se však ve druhé desetiminutovce podařilo obrátit. Pokaždé po přihrávce Záruby. Nejprve vyrovnal Koudelka a druhý gól vstřelil v 19. minutě Slováček.

Po přestávce se hrálo prakticky ve stejném duchu. Jen s tím rozdílem, že se po devíti minutách podařilo Nizozemsku srovnat. Trefil se El Ghannouti – 2:2. Pak Češi bušili do nizozemské obrany a už to vypadalo na remízu, ale 11 sekund před koncem si vzal slovo Michal Holý a po rohu Vnuka zápas rozhodl – 3:2.

Česká republika – Nizozemsko 3:2 (2:1)
Branky: 13. Koudelka (Záruba), 19. Slováček (Záruba), 40. Holý (Vnuk) – 7. Bouzmabou (Attaibi), 29. El Ghannouti (Makraou).
ČR: Vahala (Hůla) – Vokoun, Záruba, P. Drozd, Černý, Holý, Slováček, Koudelka, Seidler, D. Drozd, Kovács, Janovský, Vnuk. Trenér Tomáš Neumann.
Nizozemsko: De Wit (Kujik) – Oualid, El Ghannouti, Zerouali, Bouzmabou, Bouraarassi, Makraou, Bouzit, Attaibi, Oojevaar, Martinus. Trenér Max Tjaden.