Lukáš Křivánek nahrazuje v nominaci Michala Kovácse

Křivánek Gerčák
Dva dny před srazem české futsalové reprezentace, která bude od neděle bojovat na brněnské palubovce v kvalifikaci o postup na MS 2020, došlo k jedné změně v nominaci českého týmu. O postup nebude bojovat Michal Kovács, místo něho povolat trenér Tomáš Neumann "do boje" Sparťana Lukáše Křivánka.
Lukáš Křivánek, který je fotbalovým odchovancem ligového Slovácka a nakoukl také do mládežnických fotbalových reprezentací, se na futsalové scéně objevil po postupu Bazooky Uherské Hradiště do nejvyšší soutěže. V průběhu loňské sezóny přestoupil do pražské Sparty, kde se propracovává do sestavy a v pátečním prestižním utkání proti Chrudimi se objevil v základní sestavě. Ani kopačky nepověsil na hřebík, aktuálně nastupuje po boku veterána Jaromíra Blažka za pražský přeborový FK Újezd nad Lesy.

Ve futsalové reprezentaci měl 22 letý hráč premiéru na podzim 2018 při turnaji ve Finsku, dosud za ni odehrál 7 utkání, stejně, jako v národním týmu do 21 let. Zatím naposledy se ve výběru trenéra Neumanna objevil před rokem, kdy český tým bojoval na domácí půdě proti Ukrajině.

Lukáš Křivánek se k národnímu týmu připojí od začátku akce, tedy od středečního podvečera, kdy se hráči sejde na prvním tréninku v Brně.