Liga mistrů uvidí v neděli španělské finále

Barcelona
Letošní vítěz UEFA Futsal Champions League bude ze Španělska. Rozhodly o tom dva dramatické páteční semifinálové duely v barcelonské hale Palau Blaugrana, které zajistily španělské obsazení finále. Nejprve odpoledne El Pozo Murcia porazila MFK Tjumeň 2:1, druhým finalistou se pak stala po večerním dramatu Barcelona, která zvítězila až díky penaltovému rozstřelu nad KPRF Moskva. První semifinále řídil také český rozhodčí Ondřej Černý.
„Byla to skvělá podívaná. V prvním zápase si myslím, že to Tjumeň trošku přetaktizovala a že moc hrála s brankářem, kde nebyla až tak úplně silná. Pokud by hrála 4 na 4, myslím že by byli úspěšnější... Co se týče druhého semifinále, tak tam rozhodlo nakonec větší štěstí při pokutových kopech. Remíza výsledku odpovídá. Prvních 15 minut byla lepší Barcelona, ale pak převzali otěže zápasu KPRF a po zásluze vyrovnali. V prodloužení bylo vidět, že toho oba týmy mají plné zuby,“ zhodnotil oba zápasy pro efutsal.cz reprezentační trenér Tomáš Neumann.

El Pozo Murcia – MFK Tjumeň 2:1 (1:0)
Branky: 15. Rafa, 32. Alberto Garcia – 24. Abramovič

Murcia měla v prvním poločase více šancí, její hráči několikrát minuli branku z velmi dobrých pozic, ale soupeř dobře bránil, navíc také dokázal zahrozit z protiútoků a často využíval už v prvním poločase hru s brankářem v poli. Nakonec první branku vstřelil Rafa po kombinaci na levém křídle. Po přestávce začala o poznání aktivněji Tjumeň, výsledkem bylo vyrovnání z téměř stejného prostoru, odkud padl první gól. Osm minut před koncem rozhodl Alberto Garcia přesnou ránou po rozehrání autu, Španělé pak ubránili ještě šestiminutovou power-play, při které dokázali několik nebezpečných střel zablokovat.

FC Barcelona – KPRF Moskva 3:3 (2:1, 2:2) po prodloužení, na penalty 5:4
Branky: 7. Lozano, 8. Ferrao, 43. Esquerdinha – 20. Romulo, 30. Asadov, 50. Nando (pen)

Barcelona potrestala v úvodu dvě chyby soupeře dvěma góly a zdálo se, že bude mít utkání pod kontrolou. V poslední vteřině prvního poločasu ale Romulo snížil a po přestávce Asadov vyrovnal. Utkání se tak přehouplo do dramatického prodloužení. V něm Esquerdinha pohotovou ráno pod břevno poslal Barcelonu znovu do vedení, domácí tým ale nasbíral 5 faulů a závěrečné power-play čelil pod tlakem. Lozano jednou vykopl míč z brankové čáry. Nakonec jedenáct vteřin před koncem zahrál Adolfo v brankovišti rukou a Nando z krátké penalty vyrovnal. Dramatický penaltový rozstřel měl jediného nešťastníka – bývalý hráč Barcelony Lin, kterého v závěru prodloužení trápily křeče, trefil ve druhé sérii břevno. Barcelonští střelci se nemýlili ani jednou posledním úspěšným exekutorem byl kapitán Lozano, který zpečetil postup svého týmu do španělského finále.