Repre prohrála s Portugalci. O postupu se rozhodne s Polskem

futsal-repre
Česká futsalová reprezentace odehrála v úterý odpoledne čtvrtý zápas kvalifikační skupiny 8 o postup na EURO 2022. V polské Lodži se střetla s obhájci titulu z Portugalska. Zápas nedopadl pro Neumannovi svěřence dobře. Prohráli 1:5.
Zápas začal tutovkou Pavla Drozda, ale jeho střelu z otočky brankář Hugo vyrazil. Portugalci ukázali lepší zakončení. Hned na začátku 2. minuty poslal soupeře do vedení Varela. Vzápětí se mohl radovat Seidler, jenže jeho ránu z voleje po rohovém kopu skvěle vyrazil Hugo.

Češi se po nepovedeném začátku oklepali a dál byli nebezpeční. David Drozd nastřelil po akci Koudelky břevno portugalské svatyně. Na druhé straně označkoval Gerčákovu konstrukci Brito. V 9. minutě vytáhl český gólman parádní zákrok proti dorážejícímu Matosovi, jenže z následného rohu neuhlídala česká obrana Jesuse, který zvýšil na 2:0.

Chvíli po obdržené brance rozehrál Koudelka aut na David Drozda, ale jeho pokus ve skluzu zlikvidoval znovu brankář Jihoevropanů. Ve 12. minutě už skóre vypadalo hrozivě: Portugalci dostali od rozhodčích standardku blízko české brány a po jejím rozehrání A. Coelho propálil vše před sebou - 0:3.

V závěru půle se Češi vzchopili. Nejprve Seidler vybídl ke skórování Holého, ale ten byl příliž blízko Hugovi. Devatenáct sekund před koncem nastřelil Slováček ruku Ericka v pokutovém území a naději vykřesal proměněnou penaltou Koudelka - 1:3.

Ovšem Portugalci začali skvěle i druhý poločas. Hned po minutě se po lajně uvolnil B. Coelho a střelou přes gólmana Hůla zvýšil na 4:1. Snížit mohl Koudelka, ale v dobré pozici přestřelil. Deset minut před koncem byli Češi v další příležitosti, ale D. Drozd nedoklouzl včas k míči.

Rozhodující moment přišel osm minut před koncem, kdy svůj druhý gól vsítil Portugalec B. Coelho - 1:5. V závěru zápasu ještě vytáhl několik dobrých zákroků gólman Hůla. Na hřiště se premiérově v reprezentaci dostal i slávista Jošt. Skóre se ale již nezměnilo.

Česká republika - Portugalsko 1:5 (1:3)
Branky: 20. Koudelka (pen.) – 2. Varela (B. Coelho), 9. Jesus (B. Coelho), 12. A. Coelho (Brito), 21. B. Coelho (Matos), 32. B. Coelho. Rozhodčí: Nissen, Koster (oba DEN). ŽK: Holý - Erick, Moreira, Matos. Hráno v Lodži, bez diváků.
Česká republika: Gerčák (21. Hůla) - Slováček, D. Drozd, P. Drozd, Koudelka - Seidler, Rešetár, Holý, Vnuk - Vokoun, Homola, Jošt, Křivánek. Trenér Tomáš Neumann.
Portugalsko: Hugo (21. Edu) – Matos, Varela, B. Coelho, Erick – Pauleta, Brito, Té, Márcio, Jesus, A. Coelho, Cecílio, Angelo. Trenér Jorge Braz.