Aktuální výsledky ligy určily počet sestupujících ze 2. lig

FC Agromeli Brno - Tomson Brno, futsal
Výsledky utkání 19. kola Jetbull Futsal ligy rozhodly o jednom podstatném faktu. Již víme, kolik celků bude sestupovat z obou skupin 2. ligy. Nejvyšší soutěž totiž opustí dva moravské celky, byť stále žije teoretická naděje, že se to ještě změní.
Ale protože tato teorie je opřená jen o výhry Třince ve všech čtyřech zápasech, včetně soubojů na Benagu a v Chrudimi, a nulových ziscích Indossu a Slavie. Můžeme jí považovat za neproveditelnou. Do velkého tlaku se díky faktu, že sestoupí dva celky do východní skupiny 2. ligy, dostávají současní účastníci této soutěže. Ze 12 účastníků do divizí zamíří poslední čtyři týmy, což jsou po odehrání víkendového 15. kola Jeseník, Chotěboř a dva brněnské celky - rezerva Tanga a Tomson. Toto složení se ale bude ještě měnit, protože dokonce 2. ligy zbývá sehrát ještě dlouhých sedm kol.

Naopak ze současné situace profitují celky 2. ligy-západ. Tu opustí díky předsezónnímu odstoupení boleslavského celku jen jeden nehorší tým, což je po tomto víkendu nováček Betis Kadaň. I tady se postavení celků na chvostu tabulky bude ještě měnit, Kadaň na předposlední Příbram neztrácí nijak dramatický počet bodů.