Kladno je ve finále 2. ligy

AKTUALIZOVÁNO - Po pondělní výhře i ve druhém utkání semifinále play-off je jasné, že futsalisté SK Kladno se ve finálové sérii budou moci poprat o postup do nejvyšší soutěže. Rozhodla o tom jejich pondělní výhra na půbě Alfy Liberec.
Komentář Jiřího Ouředníka, sportovního ředitele Alfy Liberec

Již ve druhé minutě po zaváhání hned tří hráčů šli do laciného vedení - 0:1. Domácí se snažili, ale obrana hostů pracovala na výbornou a do žádných šancí hráče Alfy nepouštěla. Naopak, druhá střela v jejich podání skončila další brankou, když po rohu tečovanou střelou navýšili své vedení - 0:2. To domácí vyburcovalo k ještě větší aktivitě a přeci jen se začali objevovat trhliny v defenzívě hostí. Avšak když hosté přežili nastřelené břevno i další šance, které nedokázali domácí zúročit, udeřili znovu. Tentokrát po protiútoku dva na dva, kdy brankář vyrazil tvrdou střelu pouze před dobíhajícího hráče, který do prázdné zvýšil na 0:3. Pak se přeci jen prosadili domácí a během krátkého času snížily na 2:3. Hosté ale "zlobili" z brejků a po jednom z nich byla nařízena penalta - 2:4. Domácí ale bojovali a v posledních sekundách první půle střelou z trestného kopu snížili podruhé na rozdíl gólu - 3:4. S tímto výsledkem šly oba týmy do šaten.

Druhý poločas začal stejně jako první, tedy aktivitou domácích hráčů. Hra se většinou odehrávala na půlce hostů, ale bez vážnějších šancí. Střely ze střední vzdálenosti spolehlivě kryl nový gólman hostů. Nakonec byla snaha domácích odměněna a poprvé se podařilo srovnat skóre - 4:4. Zhruba v polovině poločasu přišel důležitý moment, kdy domácí měli výraznou šanci a hostující hráč skluzem zabránil gólu, ale při tom zároveň doslova smetl domácího útočníka, který na něj spadl. Podle názoru (nejen) domácích jasná penalta, ale rozhodčí pouze přerušili hru. Následně nechali rozehrát z půlky hřiště a domácí vrátily sportovně míč hostům. Nicméně nedostatečná koncentrace a frustrace z předešlého momentu spolu s rychlým přenesení hry ze strany hostů přineslo během pár vteřin branku v domácí síti - 4:5. Takže místo penalty a vyloučení opět vedení Kladna! Domácím se sice podařilo šťastným vlastencem znovu srovnat na 5:5, ale hosté po výhozu brankáře další lacinou brankou jdou do vedení - 5:6. A když po přečíslení rozebrali domácí obranu a do prázdné zvyšují na 5:7, domácí zkoušejí hru bez brankáře. V ní nejdříve hosté střelou do opuštěné branky přes celé hřiště definitivně rozhodují zápas - 5:8. Domácí sice ještě sníží necelou minutu před koncem na 6:8, ale na víc už čas nezbývá, takže z vítězství a zároveň postupu do finále play-off raduje Kladno.

Alfa Liberec - SK Kladno 6:8 (3:4)