Démoni vysoko podlehli moskevskému KPRF

Démoni
Nováček 2. ligy-západ, Démoni Česká Lípa, si vybrali k prvnbímu přípravnému utkání tuhý oříšek - ruský celek KPRF Moskva. Ten přivezl kromě evropské superhvězdy let minulých Sergeje Koridzeho řadu mladých hráčů, kteří si s domácím týmem s přehledem poradili.
Od úvodního hvizdu se hrál vyrovnaný futsal, kdy hosté měli více míč na svých futsalkách, ale Démoni hráli ze zajištěné obrany a tak se hosté nedostali k vážnějším ohrožení branky, to na druhé straně mohli jít Démoni do vedení, ale střela mířila nad. Zhruba od desáté minuty prvního poločasu již dominovali na hřišti jen hosté z Moskvy, kdy po nacvičených signálech se ujali vedení 3:0 a kolem branky Démonů rozpoutali dokonalý uragán a nepustili je k míči.

Domácí si alespoň vyzkoušeli rychlé protiútoky, ze kterých ohrožovali branku Moskvanů. Do poločasu obě mužstva odcházela do kabin s výsledkem 0:7. Do druhého dějství nastoupili lépe opět hosté z Moskvy: Skóre bylo již 0:10, poté se Démoni dočkali čestného úspěchu, hostujícího brankáře prostřelil Karel Kaňkovský. V tomto zápase se ukázalo jak rychlý je ruský futsal s výborným tlakem na míč a zejména jeden na jednoho.

I když výsledek z pohledu domácích vypadá hrozivě, tak alespoň utkání splnilo přípravný ráz a hráči si plně zatrénovali v ostrém tempu. Po utkání početná divácká kulisa ve stoje zatleskala oběma mužstvům, kdy zákupská hala byla zaplněna do posledního místa. Jednalo se o historické utkání Démonů, kdy proti nim nastoupil účastník jedné z nejkvalitnější soutěže na světě, ruské Superligy.

Petr Janecký (trenér České Lípy): "Zápasy s tak silným soupeřem, i přestože jsme tak vysoko prohráli, jsou pro nás velice cenné. Soupeř z Moskvy předvedl nespočet secvičených signálů, které jsme si zaznamenali a pokusíme se tyto poznatky využít v nadcházející sezóně. Ruský tým předvedl opravdu světový futsal a pro nás i diváky to byl nezapomenutelný zážitek."

Michail Markin (trenér KPRF Moskva): "Jste mladý tým, máte několik zajímavých hráčů ale zatím byste na profesionální úroveň futsalu nestačili. My už tři týdny denně dvoufázově trénujeme a vy jste dnes teprve začali. Kdybychom tento zápas sehráli na začátku naší přípravy tak by herní rozdíl nebyl tak markantní.Podali jste sympatický výkon."

Démoni Česká Lípa - KPRF Moskva 1:19 (0:7)

Branky: Kaňkovský - Ružentsev 2x, Sultanov 1x, Jakimov 1x, Chernik 3x, Paknomov 3x, Meznikov 2x, Koridze 3x, Šerstnikov 2x, Senatov 2x.
Česká Lípa: Marek Michálek, Frnka Jan, Martin Švec, Milan Soukup, Michal Zelenka, Lukáš Dušánek, Lukáš Půlpán, Jakub Dutka, Aleš Heřmánek, Václav Zdich, Karel Kaňkovský.
KPRF Moskva: Dmitrij Molchanov, Nulita Kozuknin, Victor Fedyakin, Sergej Koridze, Aleksandr Chernik, Ivan Šerstnikov, Ivan Jakimov, Victor Senatov, Artem Meznikov, Roman Sultanov, Sergej Ružentsev, Nikolaj Paknomov.