ERA-PACK Chrudim první utkání zvládl

Max Chrudim
www.fkerapack.cz - V prvním utkání letošního ročníku UEFA Futsal Cupu si ERA-PACK připsal zaslouženě tři body, když porazil norské Vegakameratene vysoko 6:2. Může se tak chystat na nedělní utkání proti belgickému Chatelineau, které se hraje od 16:30.
Do zápasu proti severskému celku vstoupil ERA-PACK velmi aktivně a byl to on, kdo si vypracoval několik, prvních příležitostí, to se ale ještě střely Romana Mareše, Nerise, nebo Maxe mezi tyče nevešly. Až v 9. minutě zavelel ke změně skóre nejmladší hráč chrudimské sestavy Slováček a střelou z pravé strany pokořil brankáře Rakvaaga poprvé 1:0. Chrudimský tým i nadále diktoval tempu hry a krátce po první brance mohl zvýšit Rešetár, ale minul.

Druhý úder přišel ve 14. minutě, kdy Max vybojoval míč, přisunul ho Romanovi Marešovi a ten zvyšoval na 2:0. Zdálo se, že ERA-PACK si dokráčí k utkání pohodlně k výhře, což by si za převahu a aktivitu i zasloužil, ale soupeř byl proti. Ostatně, před jeho sílou varoval i trenér Cacau. Vegakameratene to dokázalo v poslední minutě první půle. Thomas Klaussen se obdivuhodně prodral celým hřištěm a vstřelil překvapivou branku, kterou snížil na 2:1, a uzavřel tak první část hry.

Vstup ERA-PACKu do druhé půle byl razantní, gólově se ale neprojevil a tak přišel šok - Lasr Magnus Klaussen vyrovnal na 2:2! Ale český tým se nerozkoukával a nevzpamatovával dlouho… Už ve 28. minutě přišlo znovu vedení po brance Maxe, kterého skvěle našel Roman Mareš - 3:2. A tím jen začala smršť, kterou rozpoutali naši hráči před norskou brankou…

Za dvě minuty se štěstím zvýšil Vladyka, když se míč odkutálel pod brankářem Rakvaagem, krátce nato se mezi střelce krásně zapsal i Rešetár, který trefil šibenici. A když se ve 33. minutě mezi střelce zapsal i Neris brankou na 6:2, nebylo o vítězi utkání pochyb. V závěru utkání se na hrací ploch dostal i Michal Mareš ml., který tak okusil atmosféru utkání vrcholné soutěže.

Zaslouženou výhrou, byť s dramatickou zápletkou, vstoupil ERA-PACK Chrudim úspěšně do UEFA Futsal Cupu, ale čekají ho ještě dvě těžké prověrky. Jedna v neděli (od 16:30) s belgickým mistrem Chatelineau Futsal, v úterý (19:00) pak s domácí Akademií Pniewy.

Textový online utkání ERA-PACK Chrudim - Vegakameratene najdete zde

Fotogalerii z utkání ERA-PACK Chrudim - Vegakameratene najdete zde

ERA-PACK Chrudim - Vegakameratene 6:2 (2:1)

Branky: 9. Slováček (Mareš M.), 14. Mareš R. (Max), 28. Max (Mareš R.), 30. Vladyka (Mareš M.), 31. Rešetár (Cacau), 33. Neris (Vladyka) - 20. Klaussen T., 25. Klaussen L.
Chrudim: Meller, Žďánský - Mareš R., Mareš M., Slováček, Max, Cacau, Vladyka, Rešetár, Neris, Mareš M. ml.
Vegakameratene: Rakvaag, Floystad - Klaussen L., Nielsen, Ovesen, Hovik, Klaussen J., Klaussen Ch., Wiseth, Moen, Thoresen, Grimso, Klaussen T.