2. liga – západ: Liberec hostí Podještědské derby

Malibu
V sobotu a neděli se odehraje 17. kolo 2. ligy – západ. Na programu ale bude jen pět zápasů, jelikož souboj mezi vedoucím Dynamem a Jerigem by odložen na 17. února. Do čela se tak bude moci posunout Kladno, které zajíždí do Chomutova. Hodně sledované bude také Podještědské derby, v němž liberecký Pampuch přivítá Jablonec.
Lepšící se Chomutov přivítá druhé Kladno. Domácí naposledy zvítězili nad mělnicku rezervou a v tabulce se posunuli už na osmé místo. Kladenští futsalisté ale budou favoritem. V této sezóně prohráli jen s vedoucím Dynamem a jinak si vedou velice suverénně.

Boca Chotěboř se utká s pražskými Wizards. Zatímco domácí patří do klidného středu tabulky, tak desátí Wizards stále bojují o záchranu. Naposledy odehráli herně vyrovnaný duel s Malibu, ve kterém ale vyhořeli střelecky a prohráli 0:2. Boca si zase přivezla vysokou porážku 3:9 z Jablonce.

Soupeřem mladoboleslavského Malibu bude poslední Legie Příbram. Zde by měly Růžovky získat povinné tři body, protože Legionáři v této sezóně na hřišti ještě žádné body nevydolovali. Jediné tři mají za kontumační výhru v duelu s Mělníkem. To Malibu prožívá dobrou sezónu, v posledním kole protrhlo v Praze sérii tří porážek a v tabulce drží šesté místo.

Body jako sůl potřebuje předposlední rezerva mělnického Olympiku. Ta prohrála už devět zápasů v řadě a na záchranu ztrácí pět bodů. Jejím soupeřem bude ústecký Rapid. Kandidátovi na medailové pozice se momentálně také nedaří podle představ, což podtrhla i nedávná kontumace vyhraného duelu s Chotěboří a vysoká domácí porážka 1:8 v posledním kole s vedoucím Dynamem. Uvidíme tedy, kdo si ve vzájemném utkání dokáže spravit náladu.

A nakonec tu máme Podještědské derby! Liberecký Pampuch totiž přivítá sousedy z Jablonce. Hosté půjdou do utkání v roli favorita, vždyť patří k předním týmům soutěže a v tabulce se nacházejí na třetím místě. Liberecký nováček je aktuálně devátý se šestibodovým náskokem na sestupové příčky. V prvním vzájemném duelu se Pampuch na silného soupeře vytáhl, když dokázal na jeho půdě remizovat 6:6.

17. kolo 2. ligy – západ:


Sobota 9. 2. 2019:
18:00 Baník Chomutov – FK Kladno (MSH Chomutov)
18:00 Boca Chotěboř – Wizards Praha (SH Jiskra Havl.Brod)
20:30 Malibu Ml. Boleslav – Legie Příbram (MSH Ml.Boleslav, U Stadiónu)

Neděle 10. 2. 2019:
18:00 Olympik Mělník B – Rapid Ústí n/L (SH Mělník, Gymnázium)
19:00 Pampuch Liberec – GMM Jablonec (SH TU Liberec, Harcov)