Rick do Sparty, Abrham je novým Démonem

Abrham Fogace Sparta Interobal
Účastníci VARTA futsal ligy se postupně chytají na novou sezónu, která odstartuje již za necelý měsíc. Změn dresů je pochopitelně víc, ale v posledních dnech nás nejvíc zaujaly dva přestupy na ligové scéně.
Pražská Sparta již ohlásila řadu posil a prodloužení smluv, získání Gabriela Ricka z bratislavské Pineroly ale rozhodně zajímavé je. Dnes 30 letý hráč se v české lize objevil, když za Benago odehrál cellu sezónu 2010/2011. Po ročním angažmá doma na Slovensku získal v sezóně 2012/2013 v dresu Tanga Brno stříbrné ligové medaile. Poté odešel na prestižní adresu, do bratislavského Slov-Maticu a odtud do Maďarska, kde spolu s Drahovským a Seidlerem získal na jaře 2016 titul mistra země. Poté se vrátil na Slovensko, v minulé sezóně oblékal dres Pineroly a ten letos v létě vymění za ten sparťanský.

Další posilu ohlásili Démoni Česká Lípa a do jejich kádru přichází hráč s poměrně velkými zkušenostmi. Tomáš Abrham je Kladeňák, který hrál futsal jak za místní FK, tak za nedalekou Čechii Slaný. V roce 2015 zamířil do plzeňského klubu a odehrál na západě Čech čtyři sezóny. Po jejich skončení je jeho celková ligová bilance zajímavá: 8 sezón 141 utkání a 55 vstřelených branek. Nyní se již připravuje na novou sezónu pod vedením trenéra Karla Kruliše v České Lípě.

Poslední utkání Gabriela Ricka v české lize - na jaře 2013 po finále ligy s chrudimským Dentinhem