Rozhodčí Nešněra odlétá na předkolo Ligy mistrů

Nešněra rozhodčí
Český futsal bude mít zastoupení v předkole prestižní Ligy mistrů. Dvaatřicetiletý rozhodčí Filip Nešněra se dnes vydal na cestu do estonského Tallinu, kde bude řídit utkání skupiny A, v níž je hned několik aspirantů na postup.
Filip Nešněra je na listině rozhodčích FIFA již několik sezón, v lednu 2018 skvěle reprezentoval náš futsal na turnaji Grand Prix v Brazílii, v tomtéž roce řídil utkání ženských reprezentací ve Švédsku. Na podzim loňského roku se představil na turnaji ve Finsku. Přesto vnímá aktuální nominaci jako výjimečnou. „Do Estonska se moc těším, je to moje teprve druhá oficiální nominace od UEFA a půjde o mojí první zkušenost s Ligou mistrů,“ řekl nám rozhodčí z České Lípy.

V Tallinu se střetnou domácí FC SMS Viimsi, albánská Tirana, finský mistr Kampuksen Dynamo a francouzský Toulon Élite Futsal. Ve hře je jediné postupové místo. „Těším se na nové zkušenosti a konfrontaci s rozhodčími ze zahraničí a také se rád podívám na úroveň týmů, které se na turnaji představí,“ vysvětluje Filip Nešněra.

Zápasový program v „talinské“ skupině začíná ve středu 28. srpna, nasazení našeho rozhodčího pochopitelně zatím není známé. Ať mu UEFA svěří jakékoliv utkání, budeme mu držet palce.